Το Φλεβάρη του 2003 δάσκαλοι και μαθητές εργάστηκαν σκληρά για τη δεντροφύτευση της αυλής του σχολείου. Η επιτυχία του σκοπού αυτού είναι εμφανής 6 μήνες μετά (Σεπτέμβρης) στις φωτογραφίες που θα δείτε.

Η επέτειος της 25ης Μαρτίου γιορτάστηκε στο σχολείο μας με θεατρικά και χορευτικά.

Οι δυο μεγαλύτερες τάξεις του σχολείου τον Ιούνιο επισκέφθηκαν τη Βουλή στην Αθήνα. Ταξίδεψαν όμως και στους Δελφούς, γνωρίζοντας το αρχαίο πνεύμα. Δείτε τις όμορφες στιγμές που πέρασαν.

Με τη λήξη της σχολικής χρονιάς, τον Ιούνιο, όπως σ' όλα τα σχολεία πραγματοποιήθηκαν εκδηλώσεις με τη συμμετοχή όλων των μαθητών. Το αποτέλεσμα εντυπωσιακό.

Η επαφή με άλλα σχολεία είναι για όλους τους μαθητές ευχάριστη. Γνωριμίες και φιλίες. Έτσι λοιπόν το σχολείο μας και το 1ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Αθανασίου πραγματοποίησαν εκδρομή από κοινού στο ξωκλήσι του προφήτη-Ηλία και ...πέρασαν πολύ καλά!

Με παρέλαση μαθητών, ποιήματα και θεατρικά, το σχολείο για ακόμη μια χρονιά γιόρτασε την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου.